Pracownia RTG

W klinice do Państwa diagnostyki wykorzystujemy najbardziej zaawansowany technologicznie stomatologiczny tomograf Carestream CS 8100 3D (Kodak 8100 3D), który jako urządzenie wielofunkcyjne umożliwia nam wielokierunkową diagnostykę zapewniając:

• Zmienne pole obrazowania 3D (od 4×4 cm, 5×5 cm do aż 8×9 cm),
• Najwyższa na świecie rozdzielczość 3D 75 mikronów – tryb HDendo,
• Zawsze idealne badania 3D w dużym rozmiarze – 8×9 cm z rozdzielczością 150 mikronów,
• Najłatwiejszy sposób pozycjonowania face-to-face bez linii laserowych,
• moduł CS ADAPT, możliwość wykonywania klasycznych zdjęć pantomograficznych (2D), tomografii stawów skroniowo-żuchwowych, tomografii zatok
• skanowanie wycisków Cad/Cam,

Przy każdym ze stanowisk znajduje się punktowy aparat rentgenowski z radiowizjografią Kodak umożliwiając pełną diagnostykę śródzabiegową.

Zdjęcia wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 18.

Pracownia jest do dyspozycji pacjentów pozostających pod naszą opieką oraz pacjentów z innych gabinetów.

Zastosowanie radiowizjografii (RVG – Trophy) do obrazowania i przechowywania zdjęć rentgenowskich pozwala zredukować (do 90%!) dawki promieniowania rentgenowskiego oraz zapewnić kompletną i zorganizowaną dokumentację medyczną każdego pacjenta. Wszystkie zdjęcia rentgenowskie wykonywane u nas przechowujemy w systemie indywidualnych, komputerowych kartotek. Zastosowanie zdjęć cyfrowych wysokiej rozdzielczości pozwala zidentyfikować nawet najdrobniejsze ubytki i zmiany.

Cerec

Cerec 3D to pierwszy i jedyny na świecie system, który umożliwia przeprowadzenie jednowizytowego leczenia protetycznego. Dla pacjenta oznacza to, że wyjdzie z gabinetu z gotową koroną, licówką lub wypełnieniem inlay wykonanymi z porcelany w czasie jednej wizyty!

Dokładność (25um!), graficzne i indywidualne projektowanie każdego szczegółu zęba daje nam niesamowite możliwości rekonstrukcyjne zapewniając powstanie trwałej odbudowy zębów.

System umożliwia także wykonywanie większych prac takich jak mosty, odbudowy na implantach i wiele innych. Materiałem są homogenne bloki ceramiczne i cyrkonowe, które posiadają o wiele lepsze parametry fizyko-chemiczne niż materiały tworzone warstwowo w technikach tradycyjnych. To napewno jeden z najbardziej rewolucyjnych w ostatnich latach sprzęt jaki pojawił się w stomatologii!

System Cerec

Endopilot

Endodoncja jest jednym z głównych profili naszej praktyki dlatego też instrumentarium używane przy tych zabiegach jest na najwyższym światowym poziomie

EndoPilot niemieckiej firmy Schlumbohm pierwsze tego typu urządzenie łączące w sobie Endometr, Mikrosilnik endodontyczny, Pistolet do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką, Plugger.

Ze względu na zintegrowanie instrumentów w jednym urządzeniu i najnowsze oprogramowanie jest to w chwili obecnej najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt w Endodoncji. Gwarantuje on prostą i intuicyjną obsługę na dużym ekranie dotykowym. System mikrosilnika endodontycznego zapewnia bezpieczną pracę poprzez zastosowanie opatentowanego systemu redukcji momentu obrotowego przy wierzchołku. Biblioteka narzędzi obejmuje wszystkie światowe skatalogowane systemy narzędzi endodontycznych.

Ergonomiczne rozwiązania znacznie skracają czas pracy podczas leczenia kanałowego zapewniając jego jeszcze większą dokładność.

Endo Pilot

Laboratorium osocza

W celu przyspieszenia i optymalizacji procesu regeneracji tkanek już od wielu lat stosujemy preparaty bazujące na osoczu bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta.

Wyniki obserwacji klinicznych związanych z tymi technikami mieliśmy niejednokrotnie przyjemność prezentować w postaci wykładów i publikacji.

Do wytworzenia różnych frakcji osocza (PRP, A-PRF, i-PRF, L-PRF, S-PRF CGF) stosujemy wirówki ze zmiennymi i stałymi parametrami pracy oraz odczynniki i materiały systemowe renomowanych europejskich producentów takich jak Hettich, Braun, Medif.

Młynek do Autoaugmentatu

Jest to urządzenie umożliwiające nam odzyskiwanie tkanek zęba po ich usunięciu i stworzenie materiału do odbudowy kości na bazie matrycy zębinowej.

Dzięki niemu zęby naszych pacjentów mogą powrócić po przetworzeniu „na swoje miejsce” regenerując kość w trakcie kolejnych zabiegów.

Zastosowanie tego sprzętu opisaliśmy bardzo dokładnie w artykule pt: Implantacja natychmiastowa z augmentacją przy użyciu materiału pozyskanego z usuniętych zębów własnych pacjenta – opis przypadku na łamach czasopisma Implantologia Stomatologiczna (pełna wersja artykułu znajduje się spisie naszych publikacji)